Президент Чехії Петр Павел у Дніпрі. Він став першим іноземним президентом, який наважився поїхати на схід України.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/screenshot_2023-04-29-15-22-31-276_com.android.chrome-edit-1-300x184.jpg)
У всіх пасажирів делегації Павела під час поїздки до Дніпра довелося не тільки вимкнути телефони з чеськими номерами, але й зберігати SIM-карти в спеціальних екранованих футлярах. Таким чином охорона президента хотіла запобігти тому, щоб росіяни могли відстежити переміщенням делегації через телефони.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/fb_img_1682774466022-683x1024.jpg)
Заходи безпеки під час його візиту вплинули і на ЗМІ, пишуть Novinky. Про окремі місця, які відвідує чеський президент у Дніпрі, вони можуть повідомляти з розривом у часі, тобто лише в той момент, коли глава держави вже деінде. Коли він пересувається містом, українські поліцейські також зупиняють рух на перехрестях.
У Дніпрі Павел зустрівся з обласним очільником Сергієм Лисаком, з яким обговорив, зокрема, чеську допомогу для Дніпропетровської області.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/fb_img_1682773153963-1024x683.jpg)
Сергій Лисак подякував Чеській Республіці за рішення допомагати Дніпропетровській області, яку країна обрала як пріоритетний напрям роботи. Лисак також високо оцінив гуманітарну допомогу Чехії.
Під час прес-конференції у Дніпрі Петро Павло повідомив, що Чехія планує надавати області гуманітарну підтримку, що, зокрема, включає допомогу біженцям усередині України.
Для створення тісніших зв’язків Чехія планує відкрити у Дніпропетровській області консульство.
Крім того у Дніпрі Петро Павло поклав квіти на Алеї пам’яті героїв, присвяченій загиблим захисникам України, та відвідав музей історії міста, де обговорив спільні проекти із мером Борисом Філатовим. Також голова Чехії зустрівся з переселенцями, які знайшли притулок у Дніпрі.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/fb_img_1682773838688-200x300.jpg)
Відвідав Павел і багатоповерхівку, вражену ракетним ударом росіян, де загинуло 46 людей. Чеський президент вшанував пам’ять загиблих.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/fb_img_1682773844859-300x200.jpg)
Нагадаємо, Петр Павел прибув в Україну в п’ятницю потягом із Польщі разом із президентом Словаччини Зузаною Чапутовою. Президенти відвідали Бучу та Бородянку, а після того мали зустріч та прес-конференцію з Володимиром Зеленським. У другій половині дня їм довелося на деякий час сховатися в бомбосховищі готелю через повітряну тривогу в Києві.