Сьогодні Петр Павел разом з президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою прибули потягом у містечко під Києвом, де їх зустріли, серед інших, чеський посол в Україні та колишній український посол у Чехії Євген Перебийніс.
Увага! Щоб не пропустити важливі новини, слідкуйте за нами у Телеграмі та Фейсбуці
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/343458047_904135070875769_6064834905169951616_n-1024x820.jpg)
Візит в Україну Петр Павел анонсував невдовзі після обрання новим президентом Чехії, українська сторона запросила Павела приїхати у квітні. Дату візиту зберігали в таємниці, а пасажири в поїзді були змушені вимкнути свої мобільні телефони.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/asdrgsdfgszdfgsd.jpg)
Президенти прибули в Україну зранку. Одразу з дороги їх повезли сумним маршрутом звірств російської армії.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/343721519_182786601367892_1000284808652141441_n-683x1024.jpg)
Візит в Україну почався з міста Бородянка та Буча, де президенти оглянули пошкоджені обстрілами росіян будинки. Петр Павел, який є ексгенералом НАТО, зізнався, що побачене нагадало йому руйнування в Афганістані чи країнах колишньої Югославії. “Я думав, що більше ніколи цього не побачу, особливо так близько і в Європі. Це сумне видовище”, – сказав президент Чехії журналістам у Бородянці.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/zdxfgvbzdxvxzf.jpg)
Після того Павел попрямував до міста Буча. У церкві представлені десятки фотографій, на яких зображені жертви російського вторгнення, в тому числі знакові світлини, які зробили Бучу одним із символів лихоліття війни. У церкві президент зустрівся зі своїм другом та його дружиною, з яким має спільне військове минуле, пише Чеське міжнародне радіо. Подружня пара живе в Бучі, звідки їм вдалося вчасно втекти перед наступом російських окупаційних військ. Але російські солдати зруйнували їх будинок.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/04/sdghsdfhbdfbdf.jpg)
У другій половині дня державні діячі зустрінуться з президентом України Володимиром Зеленським.