Український капелан Василь Вирозуб, який перебував у російському полоні 70 днів, став лауреатом премії «Памʼять народів».
Увага! Щоб не пропустити важливі новини, слідкуйте за нами у Телеграмі та Фейсбуці
Як повідомили в Посольстві Україні в Празі, Василя Вірозуба відзначила чеська громадська організація Post Bellum.
«Вона нагороджує сильних і сміливих особистостей, які власним прикладом демонструють, що честь, свобода та людська гідність – це не порожні слова», – зазначили в дипломатичній установі.
Тимчасовий повірений Віталій Усатий привітав Василя Вирозуба в посольстві і подякував за сміливість та непохитну позицію.
Нагороду капелану вручатимуть сьогодні ввечері в Національному театрі Праги.
![](https://gromada.cz/wp-content/uploads/2023/11/402237859_715661490595189_1422132987090091674_n-1024x768.jpg)
Нагадаємо, Василь Вирозуб перебував на судні «Сапфір», яке 25 лютого 2022 року вирушило на острів Зміїний, аби забрати тіла прикордонників, які вважалися загиблими. Росіяни захопили капелана та екіпаж в полон та тримали 70 днів. 6 травня 2022 року його звільнили під час обміну полоненими. Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня.